W związku ze zbliżającą się akcją modlitewną „Polska pod Krzyżem”, która ma charakter pokutny, podajemy kilka ważnych informacji przekazanych przez fundację Solo Dios Basta.

 1. Kapłani proszeni sią o zabranie ze sobą legitymacji kapłańskiej, a szafarze świeccy ważnej legitymacji szafarza. Prosimy kapłanów o zabranie cyborium na Komunię Świętą (będzie je można zdeponować w monitorowanej kaplicy-prosimy je podpisać). Wszystkich kapłanów i szafarzy prosimy o zgłoszenie się do biura przepustek 14 września, do godz. 14.00.
 2. Wokół lotniska przygotowane będą płatne prywatne parkingi. Autokar 50 zł (odległość do 500 m od miejsca wydarzenia). Osobowe 20 zł (odległość do 1,5 km od miejsca wydarzenia).
 3. Odprawa służb medycznych będzie miała miejsce 14 września o godz. 8.00 przy szpitalu polowym na lotnisku.
 4. Odprawa zgłoszonych wolontariuszy 14 września, o godz. 7.30, przy wejściu do sektorów. Uwaga: Tylko zarejestrowani, bądź zgłoszeni wolontariusze mogą pełnić posługi podczas wydarzenia.
 5. W miarę możliwości prosimy o przybycie na spotkanie już w stanie łaski uświęcającej.
 6. Prosimy o przywiezienie domowych krzyży, które będą tam uroczyście poświęcone.
 7. Prosimy o zabranie ze sobą rzeczy cieplejszych oraz przeciwdeszczowych na wypadek trudniejszej pogody.
 8. Jeżeli to możliwe, prosimy o zabranie małych składanych turystycznych krzesełek bądź kocyków, na których będzie można usiąść.
 9. Na miejscu będzie możliwość zjedzenia ciepłych lub zimnych posiłków w cenie 10 zł za posiłek oraz napojów ciepłych lub zimnych w cenie 5 zł.
 10. Plakaty i ulotki można zamawiać przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając: adres, nr. telefonu, ilość plakatów A2, A3 oraz ulotek.
 11. Prosimy, aby rozwieszać plakaty tylko w tych miejscach, w których uzyskana będzie na to zgoda.

 

 

źródło:diecezja.wloclawek