Close
ul. Gdańska 2/4, 87-800 Włocławek
Narodowa Dziękczynna Pielgrzymka do Rzymu

Jak czytamy, narodowa pielgrzymka będzie „gestem wdzięczności Bogu za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Założeniem przewodnim zorganizowania tego wydarzenia religijnego, jest modlitewne zjednoczenie Polaków w Wiecznym Mieście wokół osoby i dziedzictwa Papieża Polaka”. Wspólnym punktem pielgrzymki będzie Msza Święta pod przewodnictwem papieża Franciszka, w niedzielę 17 maja 2020 r., o godzinie 10.30, na Placu Świętego Piotra.

Z uwagi na ogólnopolski charakter pielgrzymki bp Mering zachęca do wzięcia w niej udziału kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich Diecezji Włocławskiej. Prosi księży o zorganizowanie grup parafialnych gotowych wziąć udział w tej celebracji.

„Licznym uczestnictwem reprezentacji naszej diecezji dajmy świadectwo przywiązania do osoby św. Jana Pawła II i wierności Jego nauczaniu, tak bardzo potrzebnemu dzisiaj Kościołowi i naszej Ojczyźnie” – pisze w komunikacie bp Wiesław Mering.

W odpowiedzi na apel biskupa włocławskiego Wiesława Meringa Biuro Podróży Caritas przygotowało dwie oferty wyjazdu na pielgrzymkę narodową do Rzymu, na obchody 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

5-dniowa (samolotowa):
https://www.caritastravel.pl/osw,285,Narodowa-Pielgrzymka-do-Rzymu-z-okazji-100-rocznicy-urodzin-Ojca-Swietego—samolot,373
7-dniowa (autokarowa):
https://www.caritastravel.pl/osw,286,Narodowa-Pielgrzymka-Do-Rzymu-Z-Okazji-100-Rocznicy-Urodzin-Ojca-Swietego—7-dni,374

Dodaj komentarz

Live Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *