Close
ul. Gdańska 2/4, 87-800 Włocławek
Film „Wyrok na Niewinnych”

Dom Wydawniczy Rafael uruchomił specjalną platformę, na której obejrzeć można ekranizację najgłośniejszego i najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. „Wyrok na Niewinnych” to historia batalii, jaka miała miejsce niemal pół wieku temu, przed Sądem Najwyższym USA w sprawie Roe przeciw Wade. Wydany wtedy wyrok o legalizacji aborcji w Stanach Zjednoczonych.

„Wyrok na Niewinnych. Sprawa Roe przeciw Wade” ma swoją polską premierę niemal równolegle z amerykańską. Za scenariusz i reżyserię odpowiadali Nick Loeb i Cathy Allyn, natomiast w roli głównej wystąpił Jon Voight, laureat Oscara, festiwalu w Cannes, Złotego Globu, a także nagrody krytyków filmowych. Polskiej widowni aktor znany jest z pewnością z udziały w filmie biograficzno-historycznym o życiu św. Jana Pawła II.

Obraz „Wyrok na niewinnych” opowiada prawdziwą historię procesu, jaki toczył się przed amerykańskim Sądem Najwyższym niemal pół wieku temu. Jedna z najgłośniejszych batalii sądowych w dziejach Ameryki, sprawa Roe przeciw Wade, doprowadziła do legalizacji aborcji w Stanach Zjednoczonych.

Film odsłania burzliwe kulisy procesu oraz demaskuje metody, jakimi posłużyli się aktywiści aborcyjni chcący wywrzeć presję na sędziów. Pokazuje także działania grup obrońców życia, którzy z przerażeniem odkrywają, że walczą z najlepiej finansowaną rewolucją XX w.

Głównym bohaterem dramatu jest dr Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik legalizacji aborcji i aktywny uczestnik sprawy, który kilka lat później stał się obrońcą życia i autorem głośnego filmu „Niemy krzyk”.

Ze względu na uwarunkowania covidowe i niepewną sytuację kin, ale też z uwagi na tematykę dzieła i możliwość większego jego oddziaływania Rafael Film podjął decyzję, by po raz pierwszy premierę filmu zorganizować nie w kinach, lecz w internecie.

Przez kilka najbliższych tygodni „Wyrok na Niewinnych” będzie można obejrzeć na platformie www.RafaelKino.pl. Koszt biletu to 19,90 zł.

„Wyrok na Niewinnych” to drugi po „Nieplanowanych” film w ostatnich miesiącach, który nie pasuje do ideologicznych standardów Hollywood, za to zgodnie z liberalnymi standardami spotyka się z dyskryminacją i próbą blokady. Czy jest lepsza rekomendacja, żeby go zobaczyć?