Close
ul. Gdańska 2/4, 87-800 Włocławek
Inicjatywa #ThankYouJohnPaul2 w wielu krajach świata

Inicjatywa #ThankYouJohnPaul2, polegająca na publikowaniu w mediach społecznościowych podziękowań dla św. Jana Pawła II z okazji setnej rocznicy jego urodzin, staje się coraz bardziej popularna nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach Europy i świata.

Do udziału w tej internetowej akcji zaprosił m.in. przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. „Ksiądz arcybiskup podkreślał, że w ten sposób możemy wyrazić naszą wdzięczność papieżowi Janowi Pawłowi II, za to, co wniósł i wnosi do naszego życia osobistego, rodzinnego, społecznego. Za wszystkie spotkania z nim, w których mieliśmy okazję uczestniczyć, za jego słowa, które najbardziej pamiętamy, za inspiracje, które w nas wzbudzał i wzbudza. W ten sposób stworzymy wirtualny tort urodzinowy św. Jana Pawła II.

W prowadzonej od poniedziałku inicjatywie #ThankYouJohnPaul2 uczestniczą nie tylko Polacy oraz katolicy w Europie i na świecie, ale także osoby innych wyznań, które cenią św. Jana Pawła II. „Pojawiają się pamiątkowe zdjęcia, wpisy z fragmentami przemówień papieża, pamiątki osobiste, jak np. obrazek z bierzmowania udzielanego przez kard. Karola Wojtyłę. Akcję wspierają polskie i zagraniczne diecezje, polscy i zagraniczni biskupi, księża, siostry zakonne, artyści, sportowcy, dziennikarze oraz międzynarodowe instytucje i media. Wpisy pochodzą m.in. od osób z Meksyku, Hiszpanii, Brazylii, Włoch, Niemiec, Francji, USA, Kanady, Chorwacji, Portugalii, Izraela. To pokazuje, że pamięć o św. Janie Pawle II jest wciąż żywa na całym świecie, a jego nauczanie i przesłanie pozostaje cały czas aktualne.

Zwieńczenie akcji nastąpi 18 maja, czyli w dniu setnych urodzin św. Jana Pawła II.

#ThankYouJohnPaul2

Prymas Polski abp Wojciech Polak #ThankYouJohnPaul2„Wdzięczny jestem św. Janowi Pawłowi II za to, że wprowadził Kościół w trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa”.

Opublikowany przez Archidiecezja Gnieźnieńska Czwartek, 14 maja 2020

Dziękujemy Ci Janie Pawle II ❤️ #ThankYouJohnPaul2

Opublikowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Polsce Poniedziałek, 11 maja 2020

Dodaj komentarz

Live Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *