Close
ul. Gdańska 2/4, 87-800 Włocławek
Komunikat dot. nauk przedmałżeńskich i poradnictwa rodzinnego w czasie pandemii

 W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa ograniczenia wprowadzone przez służby sanitarne dotknęły również przyszłych małżonków. W parafiach w całym kraju odwołane zostały nauki przedślubne oraz spotkania w poradniach rodzinnych dla narzeczonych.

Roztropnemu rozeznaniu Księży Proboszczów polecamy zorganizowanie dla par, które mają w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa, przygotowania w formie on-line (wideokonferencje, materiały multimedialne, itp.)

Jednocześnie informujemy, że jest możliwość odbycia kursu on-line
za pośrednictwem Katolickiego Centrum Służby Rodzinie Diecezji Włocławskiej. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się telefoniczne pod numerem 518 014 526 we wtorki, środy i piątki w godzinach od 15:00 do 17:00.

Powyższe kursy przeznaczone są dla narzeczonych, których ślub odbędzie w maju, czerwcu i lipcu br.. Natomiast tym, którzy zaplanowali zawarcie małżeństwa w późniejszym terminie, proponujemy odczekać i jeśli będzie to możliwe, wziąć udziału w kursach organizowanych po ustaniu obecnych trudności i obostrzeń.

Informujemy również, że do wydawania certyfikatów ukończenia nauk przedmałżeńskich i poradnictwa rodzinnego on-line, na terenie diecezji włocławskiej, podczas trwania epidemii koronawirusa, upoważnione
wyłącznie:

– Katolickie Centrum Służby Rodzinie Diecezji Włocławskiej;

– Parafie organizujące wyżej wymienione kursy;

– współpracujące z parafiami osoby, które posiadają ważną misję kanoniczną do prowadzenia kursów przedmałżeńskich.

  Ks. Michał Krygier

  Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

  Kurii Włocławskiej

Dodaj komentarz

Live Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *