Close
ul. Gdańska 2/4, 87-800 Włocławek
Modlitewne spotkanie kobiet na Jasnej Górze pod hasłem „Nie jesteś sama”

W związku z trwającymi obostrzeniami epidemiologicznymi, w tym modlitewnym spotkaniu wezmą udział jedynie przedstawicielki kobiecych duszpasterstw i diecezjalni duszpasterze kobiet. Rada zachęca wszystkie kobiety do duchowej łączności z uczestnikami tego wydarzenia, które będzie transmitowane na kanale YouTube Sanktuarium Jasnogórskiego oraz na stronie internetowej i profilu facebookowym projektu „Kierunek Niebo”.

W zaproszeniu na spotkanie, bp Wiesław Szlachetka, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet, zaznaczył, że w czasie pandemii wszyscy doświadczamy odosobnienia, niepokoju, smutku i lęku. „Poczucie samotności i obawa towarzyszyły także Słudze Bożemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, kiedy był internowany i więziony. On wówczas +wszystko postawił na Maryję+. Idąc za jego przykładem, pragniemy zaprosić przedstawicielki duszpasterstw kobiecych i diecezjalnych duszpasterzy kobiet na Jasną Górę, by w domu Czarnej Madonny ponownie odkryć, że nie jesteśmy sami” – napisał.

„Gromadząc się przy naszej Matce i Królowej, wraz ze świętymi kobietami, których relikwie będą nam towarzyszyć, chcemy prosić Jezusa Chrystusa o ustanie pandemii, uzdrowienie chorych, nadzieję dla wątpiących, a szczególnie o umocnienie w wierze wszystkich kobiet, a także o bycie wiernym świętej Ewangelii” – podkreślił bp Szlachetka.

W programie spotkania, które rozpocznie się o godz. 14, zaplanowano procesję z relikwiami świętych i błogosławionych kobiet, uroczystą Mszę św. w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej koncelebrowaną przez diecezjalnych duszpasterzy kobiet pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki, modlitwę kobiet przed obliczem Matki Bożej, a także przekazanie różańców duszpasterstwom kobiet.

Uprzejmie proszę diecezjalnych duszpasterzy kobiet o wytypowanie przedstawicielek zaangażowanych w działania duszpasterstw kobiecych (maksymalnie 4 osoby z diecezji). Ponadto, jeśli w diecezji istnieje kult jakieś świętej lub błogosławionej kobiety, to prosiłbym o przywiezienie jej relikwii, oczywiście jeśli będzie taka możliwość. Gromadząc się przy naszej Matce i Królowej, wraz ze świętymi kobietami, których relikwie będą nam towarzyszyć, chcemy prosić Jezusa Chrystusa o ustanie pandemii, uzdrowienie chorych, nadzieję dla wątpiących, a szczególnie o umocnienie w wierze wszystkich kobiet, a także o bycie wiernym świętej Ewangelii. Podczas modlitewnego spotkania wszystkim diecezjalnym delegacjom zostaną przekazane różańce, które będą jednoczącym znakiem w modlitwie, również w intencji przyszłorocznej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet, którą mamy nadzieję zorganizować z licznym udziałem kobiet i wspólnot kobiecych.


Program spotkania:
godz. 14.00

procesja z relikwiami świętych i błogosławionych kobiet

  • Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu
  • modlitwa kobiet przed obliczem Matki Bożej
  • przekazanie różańców duszpasterstwom kobiet

godz. 16.30 – spotkanie duszpasterzy i przedstawicielek duszpasterstwa kobiet z delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet

Zgłoszenie udziału w spotkaniu, a także ewentualne informacje o relikwiach świętych, proszę przesłać drogą mailową na adres: kep.duszpasterstwokobiet@gmail.com do 20 maja br.