Close
ul. Gdańska 2/4, 87-800 Włocławek
Ogólnopolski Konkurs Biblijny dla ministrantów i lektorów – etap na poziomie diecezji

Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu i Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl organizują XXVII Edycję Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów. W tym roku obowiązującym materiałem będą Księga Jozuego oraz Dzieje Apostolskie wraz ze wstępami i przypisami (Biblia Tysiąclecia, wyd. V).

            W dniu 7 marca w Kole, w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego zgromadzili się przedstawiciele LSO naszej diecezji z 3 rejonów w dwóch kategoriach: 7 ze szkoły podstawowej i 7 ze szkoły średniej.

W I części Konkursu miał miejsce etap rejonowy w formie pisemnej, z którego zostali wyłonieni finaliści na etap diecezjalny.

Część II odbyła się w formie ustnej. Udział na etapie diecezjalnym w/w konkursu wzięli i poszczególne miejsca zajęli:

  • w kategorii szkoła podstawowa:

I miejsce: Stanisław Kołodziejczak – parafia Najświętszego Zbawiciela we Włocławku;

II miejsce: Konrad Kwiatkowski – parafia św. NNMP w Dobrej;

III miejsce: Mateusz Frątczak z parafii WNMP i św. Jakuba Ap. w Szadku;

  • w kategorii szkoła średnia:

I miejsce: Dawid Olejniczak – parafia św. Doroty w Grochowach, obronił tytuł z zeszłego roku;

II miejsce: Damian Łuczak – parafia WNMP i św. Jakuba Ap. w Szadku; III miejsce: Mateusz Zernow – parafia WNMP w Lipnie.

            Gratuluję wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy. Należy podkreślić, że najmłodszy uczestnik miał 10 lat, jest nim Maciej Kantorski z parafii WNMP w Kłodawie.

            Laureaci etapu diecezjalnego wezmą udział w finale ogólnopolskim w Seminarium Duchownym w Paradyżu w dniach 29-30 maja 2020 r.

            Składam podziękowanie Księdzu kanonikowi Józefowi Wronkiewiczowi, proboszczowi parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, Księżom wikariuszom oraz pracownikom świeckim, za życzliwość i możliwość przeprowadzenia konkursu. Podziękowanie dla wszystkich obecnych i zaangażowanych Księży w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu składam na ręce Księdza Radosława Cyrułowskiego, proboszcza parafii św. Doroty w Grochowach, który przewodniczył komisji konkursowej. Zwycięzcom życzymy, aby towarzyszyło im Boże błogosławieństwo i łaska Ducha Świętego w zmaganiach ogólnopolskich.

            Dodam tylko, że dnia 14 marca odbędą się Rozgrywki LSO na etapie diecezjalnym w piłkę nożną halową. Rywalizować będzie 9 drużyn w trzech kategoriach wiekowych, wyłonione w etapach rejonowych. Rozpoczynamy Mszą św. w kościele św. Bogumiła w Kole. Po Mszy św. udajemy się na Halę Sportową w Grzegorzewie.

Króluj nam Chryste

ks. Robert Dynakowski

Dodaj komentarz

Live Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *