Close
ul. Gdańska 2/4, 87-800 Włocławek
Odnowa w Duchu Świętym

Diecezjalny koordynator – Ks. mgr Krzysztof ANTCZAK 

Czasami Pan Bóg wyprowadza nas na pustynię…Pod pojęciem pustyni rozumiem czas duchowej posuchy, ciszy, czas jałowy…
Czas, kiedy doświadczamy pragnienia, które wydaje się być może nawet niemożliwym do zaspokojenia…Czas duchowej tęsknoty za Bogiem.
Dlaczego tak się dzieje? Być może dlatego, że tylko w upale i suszy pustyni możemy prawdziwie docenić piękny kwiat, który rodzi się do życia. A może dlatego, że Pan Bóg chce w tym miejscu przygotować nasze serca na coś wyjątkowego; oczekiwaniem podsycić nasz głód, aby w swoim czasie zaspokoić go ponad miarę.

Na taką właśnie pustynię naszych serc Pan Bóg zesłał swojego kapłana. Długo nie pozwolił mu się cieszyć spokojem,  gdyż już po miesiącu (a był to koniec sierpnia 2007 roku), zjawiły się u jego drzwi pewne pobożne niewiasty, upatrując w owym kapłanie odpowiedzi na swoje modlitwy… Niech powstanie grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym, wspólnota ludzi, kochających Chrystusa, gromadzących się wokół Niego, żyjących Jego Słowem; Słowem, które jest Prawdą… Kapłan ów serce miał wielkie i Bożą mądrość posiadał – zaproponował więc na początek czas modlitwy i nasłuchiwania woli Bożej. Motywowane wieloletnią posuchą, otrzymawszy już w darze kapłana, modliły się niewiasty wiernie tygodni kilka, aby już na jesieni rozpocząć w parafii seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Zaczynali w gronie maleńkim, z jedną gitarą śpiewając Panu. Uczyli się powolutku – podnosić ręce, na głos się modlić i dzielić tym, co Pan Bóg w sercach ich czynił. Cierpliwie i z miłością czuwał nad wszystkim ów kapłan, który, co dodać należy, jako Diecezjalny Koordynator Odnowy w Duchu Świętym, z Bożego zamysłu został im dany. I tak to grupka ta mała, będąc otwartą na Boże działanie, cieszy się Jego błogosławieństwem. Dziś posługuje prowadząc comiesięczne Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, modlitwę wstawienniczą, modlitwę o uwolnienie, kursy alfa, rekolekcje, przygotowując młodzież do sakramentu bierzmowania.

Pan dał nam doświadczyć kilkuletniej pustyni…, abyśmy dzisiaj mogli podziwiać kwiat, jaki na niej rozkwita. Kwiat Bożego działania, Bożej Miłości rozlewanej w sercach ludzi, kwiat jedności i wolności, który daje nam Duch Święty. Dał nam doświadczyć głodu, abyśmy dzisiaj mogli się karmić do syta Jego obecnością. Doświadczył nas suszą, aby dzisiaj dać nam czerpać wodę żywą ze zdrojów zbawienia.

 

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM
DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ NA ROK 2019/2020

Październik 2019

 • Kurs o Biblii (Sadlno)

Listopad 2019

 • 15 – 17. 11 – Rekolekcje formacyjne (Licheń)
 • 30. 11 – Spotkanie liderów Odnowy (Sadlno)

Grudzień 2019

 • 6 – 7. 12 – Ogólnopolskie Spotkanie Młodych (Turek)

Styczeń 2020

 • Kurs modlitwy wstawienniczej (Sadlno)

Luty 2020

 • 1. 02 – Dzień skupienia dla małżeństw
 • Rekolekcje formacyjne (Kazimierz Biskupi/Licheń)

Marzec 2020

 • Warsztaty dla liderów „ Grupa modlitewna czy wspólnota?” (Sadlno)

Kwiecień 2020

 • Rekolekcje formacyjne (Kazimierz Biskupi)
 • 25. 04 – Diecezjalny Dzień Wspólnoty (Russocice)

Maj 2020

 • 15 – 16. 05 – Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym i środowisk charyzmatycznych na Jasnej Górze

Czerwiec 2020

 • 27 – 28. 06 – Spotkanie z ojcami Enrique i Antonello (Włocławek)

Lipiec 2020

 • 13 – 19. 07 – Rekolekcje wakacyjne (Trzęsacz)

Dodaj komentarz

Live Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *