Close
ul. Gdańska 2/4, 87-800 Włocławek
XII Tydzień Biblijny pod hasłem: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”

Niedziela Biblijna i IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego będą obchodzone w Kościele katolickim w Polsce w niedzielę 26 kwietnia. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia według św. Mateusza.  W tą niedzielę rozpocznie się też 12. Tydzień Biblijny, który będzie trwał do soboty 2 maja 2020.

„Głównym celem Narodowego Czytania Pisma Świętego rozpoczynającego Tydzień Biblijny, jest zaproszenie wierzących do osobistej, codziennej lektury i rozważania fragmentu Pisma Świętego, który otrzymamy w kościele” – powiedział ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II.

Ks. dr Marek Raszewski Diecezjalny Koordynator Dzieła Biblijnego Diecezji Włocławskiej zapytany o przebieg wydarzeń w naszej diecezji, odpowiedział: „Inauguracja XII Tygodnia Biblijnego w Diecezji Włocławskiej odbędzie się w Parafii p.w. Chrystusa Króla we Włocławku – Rózinowie, 26 kwietnia o godz. 1030. W poniedziałek, wtorek, środę, 27-29 kwietnia będą sprawowanie uroczyste celebracje w Parafii Narodzenia NMP i Św. Jana Apostoła we Włocławku o godz. 1800. Wszystkie parafie naszej diecezji otrzymały odpowiednie materiały, aby w ramach swoich możliwości mogły promować Pismo Święte jako Słowo Życia.”

„Ogólnopolska celebracja niedzieli i tygodnia biblijnego pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego będzie miała miejsce w katedrze wawelskiej i będzie transmitowana na żywo w TVP Info o godz. 1000. Ten sam rytuał czytania Pisma Świętego będzie towarzyszył Mszy Świętej sprawowanej w Łagiewnikach i transmitowanej na żywo o godz. 700 w TVP 1 praz w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, która będzie transmitowana na żywo w TVP Polonia o godz. 1300. Ojciec Święty Franciszek po modlitwie „Regina Coeli” skieruje do Polaków słowa pasterskiej zachęty do nie tylko osobistej, ale i wspólnotowej lektury Pisma Świętego.” – dodał.

Zachęta do otwierania Biblii jest aktualna każdego dnia w roku. Przypomina o tym rozpoczynający się w najbliższą niedzielę Tydzień Biblijny oraz inicjatywa z hasztagiem #BibliaNaDziś. W jej ramach Internauci zamieszczają w mediach społecznościowych cytaty z Pisma Świętego, które do nich najbardziej przemawiają w danym dniu – powiedział rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 „Słowo Boże jest zawsze aktualne i w każdym dniu przynosi nam konkretne przesłanie, dając odpowiedzi, wskazówki, przestrogi, pocieszenia, ale przede wszystkim przynosząc nadzieję. Otwierając Pismo Święte, czytamy, co Bóg właśnie tego dnia mówi do nas. Słowo +Dziś+ w proponowanym hasztagu jest bardzo ważne, bo to zachęta, by słuchać Słowa Bożego codziennie. W Psalmie 95 czytamy: +Obyście dziś usłyszeli głos Jego+” – powiedział rzecznik Episkopatu.

Dodaj komentarz

Live Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *